İş Sağlığı Ve Güvenliği Yasasındaki Yükümlülükleriniz Ve Karşılaşacağınız Ceza Tutarını Bir Tıkla Öğrenin

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kademeli olarak yürürlüğe girmiş ve işverenlere bir çok yükümlülük getirmiştir. Getirilen yükümlülüklerin ihlali halinde çok yüksek idari para cezaları söz konusudur.

Getirilen yükümlülüklerden ve ağır idari para cezalarından pek çok işverenin haberi bulunmamakta olup, idari para cezaları tahakkuk etmeye başladığı takdirde işletmelerin bu cezaların altından kalkması çok zor olacaktır.

Açıklanan nedenlerle iş verenlerde  ve ilgili tüm çevrelerde, yasa ile getirilen yükümlülüklerin önemi ve cezaların ağırlığı konusunda farkındalık yaratmak için tarafımızdan bir program hazırlanarak kullanıma sunulmuştur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası ile getirilen yükümlülüklerinizin ne zaman başladığını, yükümlülüklerinizi yerine getirmediğiniz takdirde ne kadar idari para cezası tahakkuk edebileceğini aşağıdaki linkimizi tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Programa girince  işyerinize ait sigorta sicil numarasının 2,3,4,5. rakamlarını, “ işkolu kodu” adlı sütuna girmeniz gerekmektedir. Ayrıca işyerinde çalıştırılan işçi sayısı yükümlülüğün başlama tarihi açısından önemli olduğundan, işçi sayısını da “personel sayısı” adlı sütuna giriniz.

Öğrenmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

gulbenkmusavirlik.com/app

Test

Form Gönderimi

Tamam